HIC MANEBIMUS OPTIME


HIC MANEBIMUS OPTIME

HIC MANEBIMUS OPTIME
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

HIC MANEBIMUS OPTIMEZaloguj

forum wymiany ognia i niekiedy zgodnych poglądów


descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
Do takich wniosków można dojść analizując doniesienia o fundacji Otwarty Dialog.
Niby Ukraińcy, ale z Dukaczewskim w tle. Historię fundacji doskonale znamy.Moskiewski ślad jednak prowadzi dalej. Okazuje się bowiem, że na konto fundacji płynęły bardzo duże pieniądze z Siewierodwińska i z Sewastopola. W stoczni w Siewierodwińsku znajduje się stocznia, w której produkuje się atomowe okręty podwodne, z kolei w Sewastopol to wielki rosyjski port wojenny oraz baza dla Floty Czarnomorskiej.
https://wiadomosci.tvp.pl/33413345/sponsorzy-fundacji-otwarty-dialog

Dodajmy do tego opublikowaną przez Bartosza Kramka, męża pani Ludmiły Kozlowskiey, która natomiast jest prezesem wspomnianej wyżej fundacji - listę 16 punktów, jakie należałoby wypełnić aby zdestabilizować państwo polskie.

Fundacja jest sponsorowana również przez Sorosa, który poprzez tę i inne podobne organizację wspierał materialnie i intelektualnie ukraiński Majdan.

Na Ukrainie Majdan został zorganizowany. Prawdopodobnie lista 16 punktów została wypełniona.Czy ludzie i fundacje publikujące instrukcje zmierzające do okupacji części stolicy Polski mogli brać również pieniądze, a publikowanie podobnych rzeczy w czasie niedawnego, ukraińskiego "powstania"? Nie wykluczałbym tego.

Jeśli tak, to jaki cel miałaby Moskwa w wspieraniu lub w samej organizacji Majdanu w Kijowie? Przecież Ukrainą rządził wtedy prorosyjski Viktor Janukowycz. W tym wypadku nie musimy zakładać skutków gdyż widzimy je na własne oczy. Chciano ugrać to co zostało ugrane: destabilizacja Ukrainy, oderwanie Krym i Donbasu.

Prawdopodobnie Juszczenko nigdy nie poszedłby na tak dalece idące wobec Rosji ustępstwa. Pamiętamy przecież, że jedną z przyczyn wybuchu niezadowolenia w Kijowie było przedłużenie terminu dzierżawy bazy i portu rosyjskiej marynarce wojennej. Nie było więc mowy o zrzeczeniu się wszelkich praw do tego terytorium, nie mówiąc już o bogatych miastach donbaskiego zagłębia węglowego -  Ługańsku i Doniecku.

Niejako pobocznym wnioskiem z tej historii jest konstatacja, że G. Soros również jest człowiekiem, który choć w Rosji uważany jest za persona non grata, ma bardzo podobne jeśli nie dosłownie te same cele co Władimir Putin. Co więcej ma on podobnych jeśli nie tych samych wykonawców swoich planów. Osobiście poszedłbym dalej i stwierdził, że George Soros jest wykonawcą planów Putina.

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
A ja myślę, że Soros jest słupem światowego obermasoństwa. Putin jest na niego za krótki. I jakoś kacapska narracja mi nie pasuje do scenariusza. Rusja miała Krym w zasadzie za darmo za Janukowycza, a teraz kosztuje ją sporo. To samo z Donbasem.

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
Co jednak nie przeszkadzało Sorosu bawić na Kremlu już w 1987...

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
Uczył pierestrojki. U nas od pierestrojki był Balcer, uczeń Sachsa, nasłanego przez Sorosa. Też się zgadza, nie?

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
Warto pamiętać o kilku kluczowych sorosnych postaciach: Orban i Pełczyński i jego kuc Sikor i zachodzące domniemanie co do Petru...

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
Zaraz... Orban to postać sorosowa?

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
Orban jest Sorosa? Ale może się zerwał ze smytchy, bo przecież Węgry przed IMF uchronił...

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
To znana sprawa. Trzeba pamiętać, że Soros urzędował w latach '80 zarówno na Węgrzech jak i w CCCP. Nie powiedziałbym, że Viktor jest jakimś szczególnie hojnie obdarowanym beneficjentem ale niemałe wsparcie otrzymywał.

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
Nu, ali obecnie Węgry obwieszone są bilbordami antysorosowymi. Ja wim, to tylko plakaty, ale mimo wszystko jakaś oznaka woli występuje w tem.

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
Powiem tak: Niechęć Viktora do rzeczonego, jest szczera...

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
Powtórzę. Nie uważam by Viktor ma jakieś szczególne zobowiązania wobec Sorosa lub jakieś wybitne względy u rzeczonego posiadał by nazywać go niewdzięcznikiem jak próbują go pisać lewaccy mądrale. Niemniej kontakt był. Polecił młodego opozycjonistę rzecznik Imre Nagyego i krótkotrwały premier Węgier - Miklós Vásárhelyi.
Na początku lat '90, Vásárhelyi był w bliskich relacja z Sorosem. Fidesz nim stał się partą, niestety otrzymywał fundusze od fundacji sorosowych. Tak to po krótce wygląda.

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
zastanawiam się, dlaczego "niestety" ?
jak wróg daje kase bo ma plan,
a my tego planu i tak nie zrealizujemy - to brać te kase na rozwój?

fundusze EU trzeba brać, póki są... czy też ostentacyjnie nie brać?

pewnie, ze najładniej zrobić jak w Bezdanach, ale dziś kasa jest erektroniczna, tylko Moloch ją ma luzem.

descriptionMajdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb? EmptyRe: Majdan na Ukrainie dziełem radzieckich służb?

more_horiz
privacy_tip Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach
power_settings_newLogin to reply